Kleitas

Par kleitām un klientēm

Apgleznotas lina kleitas ir viens no maniem un manu klienšu mīļākajiem izstrādājumiem. Kas var vairāk iepriecināt mākslinieku, kā telefonā saņemta īsziņa no nezināma numura:

„Šodien biju Jūsu apgleznotajā kleitā, saņēmu 8 komplimentus. Paldies Jums par to, ko radāt”

Tādas īsziņas nāk ik pa laikam – 4, 7, 12….komplimenti un liels prieks. Vai apgalvojumi:

„ Jūsu radītā kleita ir labākais apģērba gabals manā garderobē, kāds jebkad ir bijis”;

„Bez Jūsu radītās kleitas nav iedomājams neviens mans ceļojums”;

„Ar šo kleitu eju uz koncertiem, braucu uz pludmali, dodos ceļojumos, to var vilkt un es velku visur, tā man ir kā otra āda.”

„Šajā kleitā es jūtos ļoti īpaša. Saņemu ļoti daudz komplimentus. Tā mani stiprina, ceļ manu pašapziņu, tajā jūtos ļoti sievišķīga.”

„Man tik ļoti patīk Jūsu radītā kleita, ka esmu izdomājusi kā to vilkt arī vēlā rudenī”

„Man svarīgā pasākumā jutos pasargāta Jūsu apgleznotajā kleitā. Tur bija priekšniecība un pasākums bija mani kontrolējoš, bet es jutos kā aiz sienas, neko man nevarēja padarīt, viss izdevās lieliski! Paldies!”

„Uzvelkot jūsu apgleznoto kleitu jūtos pozitīvas enerģijas apskauta. Šī sajūta saglabājas arī pēc kleitas novilkšanas. Dažreiz atsaucu atmiņā šo sajūtu un „peldos” tajā. Paldies! ”

Ne tikai kleitas, ne tikai lina

Izgatavoju gan lina, gan zīda kleitas, blūzes u.c. apgleznotus apģērbus. Iespējams arī apgleznot jau gatavu lina kleitu. Ja jums ir kāda mīļā kleita, kuru gribat atsvaidzināt vai izrotāt- sazinaties ar mani.

Kleitas neražoju masveidā. Katrai ir īpaša attieksme, katrā īpaša ieliktā enerģija, katra neatkārtojama. Kleitas var būt līdzīgas, bet nekad ne vienādas.

Process un kopšana

Zīda kleitām audums vispirms tiek apgleznots, tad krāsa piefiksēta, audums mazgāts un tad sašūts. Zīda kleitas labāk nest uz ķīmisko tīrītavu. Tur kleitu gan iztīrīs, gan izgludinās. Zīda kleitai ir dabīgā zīda odere.

Lina kleitas var apgleznot gan pirms, gan pēc sašūšanas. Te ir citas krāsas un cita tehnika, cita krāsa piefiksēšanas tehnaloģija. Īpašām lietām veltāma īpaša attieksme:). Šīs kleitas iesaku mazgāt rokām siltā ūdenī, lieki nemērcējot. Tad izspaidīt un izklāt uz režģa vai uz pakaramā izkārt vējā. Izkārta kleita var drusku nostiepties, bet uzvelkot tā parasti ieņem vajadzīgo formu. Uz pakaramā žavēta kleita nav jāgludina, tad tai ir viegls lina burzījums. Ar rokām mazgāts apģērbs kalpos ilgāk un tajā būs arī jūsu mīlestība.

Nobeigums

Slīpā diega lina kleitām ir vismaz 5 transformācijas veidi. Iespējams panākt dažādu stiliņu ar vienu apģērbu. Tas ir izdevīgi, praktiski un ekaloģiski.

Mīļām kleitām ir tikai viena problēma- intensīvi valkājot tās novalkājas.

Labā ziņa- tad var tikt pie jaunas:)

Uz tikšanos!

Agnese Vaļiniece